Газета "Київський університет"


Постійно діючий проєкт Центру комунікацій — газета "Київський університет". Заснована 25 жовтня 1929 року, вона незмінно перебуває у центрі громадського, освітнього і наукового життя Університету. Газета завжди була незаангажованою і толерантною. Кожен її номер — це явище в освітньому, викладацькому і науковому житті КНУ. Вона дає нам можливість зблизька побачити студентів і викладачів, університетське життя.
Перший номер газети "Київський університет" побачив світ понад 90 років тому. Увесь цей час вона безперервно була свідком і учасником непростої університетської історії. Газета виходила під різними назвами й пережила різні форми редакційної політики, але неодмінно залишалася життєписом славетного навчального закладу. З вересня 2018 року ми підтримали бренд "Ukraine NOW", відтворивши його у назві газети.
На своїх сторінках ми розповідаємо насамперед про події, які не залишали байдужими, викликали резонанс, сприяли формуванню позитивного іміджу Університету в країні та світі.
Ми завжди знали, що перевага й привілей студентів нашого університету — у можливості живого спілкування зі знаковими особистостями сьогодення. Такі зустрічі — постійна тема наших публікацій.
Разом з усією університетською спільнотою ми пишалися блискучими перемогами наших студентів на Міжнародних предметних олімпіадах, потужних спортивних і професійних змаганнях. Формат наукових змагань — звичний для КНУ. Його викладачі й студенти — активні учасники олімпіадного руху для школярів — невтомно плекають юні таланти з 10-річного віку до рівня міжнародних студентських змагань.
За свою історію Університет не раз ставав центром і рушієм важливих для України процесів — тут завжди зосереджувалися сили, здатні генерувати нові ідеї. Науковці КНУ — активні учасники процесу змін наукового ландшафту України. Окремим етапам таких змін і загалом участі КНУ у реформуванні системи освіти на всіх рівнях присвячено чимало сторінок видання.
Автори публікацій нашого видання — журналісти, співробітники, студенти Університету.
Тут у студентські роки друкувалися чимало особистостей, які стали відомими, адже вже тоді вони проявляли достатню активність — нинішні науковці й письменники, митці й політики. Перший голова Ради студентів та аспірантів Олег Шаров очолює нині директорат вищої освіти в МОН України, перший голова Студентського парламенту КНУ Євген Дикий улітку 2014 р. створював батальйон "Айдар", а нині очолює Український Антарктичний центр.
Часті гості наших сторінок — переможці математичних олімпіад різних рівнів. Ще студентами були серед них Марина В'язовська та Данило Радченко. Кілька років тому вони успішно розв'язали так звану задачу Кеплера (про пакування куль у чотиривимірному просторі), над якою математики ламали голови 400 років. Коли ми готували інтерв'ю з Мариною (нині вона володарка кількох престижних премій у математичному світі), довідалися майже детективну історію цього відкриття.
В Університеті свого часу виступали відомі діячі світу — Почесні доктори нашого Університету Індіра Ганді, Тур Хейердал, Білл Клінтон, Гельмут Коль. Репортажі про ці велелюдні події знайшли своє місце на сторінках нашого видання.
Наші постійні автори та співрозмовники — викладачі й науковці — невтомні популяризатори науки. У центрі уваги — теми останніх років (4-валентне залізо Ігоря Фрицького, підручники з хімії Павла Попеля, за якими навчається вся середня школа, "електронний язик" Валерія Скришевського, трансформери для реабілітації поранених, що працюють у військовому санаторії). Тут нескінченно народжуються наукові блокбастери. А ще історії й легенди — відроджені ландшафтними дизайнерами Інституту біології й медицини (поки що у віртуальній проєкції) плани Беретті, новорічний Різдвяний гімн Caroll of the Bells, який у нас був Щедриком, рознесений по світу голосами хору студентів Університету Святого Володимира. Щороку хтось із університетських студентів або викладачів зимує на антарктичній станції "Академік Вернадський", яку Україна отримала завдяки безпосередній участі університетських випускників та викладачів. Звідти щороку привозять цікаві історії (крім власне досліджень). Наприклад, спектрофотометр Добсона, на якому британці відкрили свого часу озонову діру (це вони передали Україні саме ту станцію Фарадей), довгий час був у розпорядженні наших науковців на станції. Лише нещодавно його забрали до музею, замінивши новим.
Газета поширюється поміж усіма структурними підрозділами КНУ, використовується як роздатковий матеріал на освітніх виставках, за можливості передається шкільним навчальним закладам Києва. Виходить також електронна версія газети (електронна адреса сайту видання kunews.knu.ua), де матеріали всіх номерів оперативно викладаються й поширюються в мережі Інтернет.
Також розвивається сторінка видання в соціальній мережі Facebook, започаткована в 2016 році. Важливо, що повідомлення в соціальній мережі не дублюють інформацію друкованого видання, а мають свій оригінальний контент, що регулярно наповнюється, тому онлайн-сторінка видання здобуває дедалі більшу популярність серед читачів, кількість яких поступово збільшується. Серед них особливо активна частина — випускники КНУ за кордоном, які жваво цікавляться життям своєї alma mater. Їхні історії для нас — особлива тема, а їх самих сприймаємо як провідників інтересів університету за кордоном.
Завдяки такому поєднанню класичної й новітніх форм комунікації видання "Київський Університет" розширює коло своїх читачів за рахунок зовнішньої аудиторії. Окрім цього, збільшується популярність самої газети, що забезпечує ефективне інформування як університетської громади, так і українського суспільства щодо подій та успіхів славетного Університету Шевченка.